top of page
  • תמונת הסופר/תליאור עקירב

קידום אתרים באינטרנט

מהו תהליך קידום אתרים באינטרנט ?שיווק אתרים באינטרנט במנועי החיפוש תהליך הידוע גם כקידום אתרים מתאפיין בכמה שלבים מוגדרים. כאשר נכנסים לתחום מסוג זה, צריך לדעת לבנות מראש אסטרטגיה לפרסום ושיווק ושיטת קידום לפיה מתכוונים ללכת כל הדרך.


שיווק מקצועי הוא זה שמחזיק בניסיון רב, בתום לא מעט ניסוי וטעייה לאחר כישלונות והצלחות. קידום אתרים מקצועי אמור לדעת להתמודד עם מתחרים חזקים אשר נמצאים ברשת זמן רב ומחזיקים ביתרון של וותק ושל אתרים מקשריםאותו יתרון שאין אצל אתרים חדשים או כאלו שלא פעלו לפני כן לטובת שיווק וקידום במנועי חיפוש. באופן עקרוני, יש לשדר פחות פעולות מלאכותיות ויותר פעולות טבעיות. כי בלשון המעטה, מנועי החיפוש לא אוהבים תחום מסוג קידום אתרים. המטרה שלהם היא להסתיר מידע ולהקשות כמה שיותר על מקדמי אתרים כדי שהתוצאות יראו כמה שיותר אמיתיות ואמינות!

כיצד מתחילים לעשות קידום אתר באינטרנט בצורה נכונה ?


כדי להתחיל תהליך של שיווק אתר במנועי החיפוש יש לנקוט במספר פעולות ראשונות ולהכין כמה שלבים בסיסיים לפני פעולת הקידום והשיווק של האתר.


שלב ראשון – מחקר מילות מפתח


לא לחינם צריך לבחור את מילות המפתח לטובת הקידום בצורה יסודית ועם ראיה רחבה. בהם אנחנו הולכים להשקיע מאמצים ומשאבים רבים. אם נבחר ביטוי מפתח אשר לא מביא גולשים איכותיים, נאבד זמן וכסף לחינם.קידום אתרים מקצועי אמור לסייע לנו במחקר מילות המפתח. כאשר עושים מחקר מילות מפתח צריך לבדוק ולבחון היטב את כמות החיפושים לכל ביטוי, התחרותיות, הרלוונטיות וכ'ו. יש לתת סדר עדיפויות לכל ביטוי ומשך הזמן שנצטרך להשקיע בו.


שלב שני – מחקר הזירה והמתחרים


כאשר נכנסים אל תוך תחום מסוים, צריך להכיר אותו היטב, מכל הכיוונים. בכל תחום צריך לדעת מה הגולש רוצה, מה עושים המתחרים ואיך אנחנו נפעל על מנת לתת לגולש את מה שהוא מחפש, יותר מהמתחרים שלנו. אם נהיה דומים למתחרים, אנחנו נמתין בתור, אולי לנצח. שיווק אתרים מקצועי יודע לעשות מחקר מקיף של מתחרים ולהבין מתי התרות היא ריאלית. המטרה היא לנסות ולאתר את שיטות העבודה המוצלחות יותר והמוצלחות פחות של המתחרים. לא קל הדבר ובעלי ניסיון רב בקידום אתרים יכולים בהחלט להביא עבודה טובה יותר מכל אחד אחר.


שלב שלישי – לתת לגולש פתרון אידיאלי


בשלב המקדים השלישי של קידום אתרים צריך לדעת לקלוע בול אל המטרה ולתת לגולש בדיוק את מה שהוא מחפש וכמובן לבנות או לתכנן אתר עם תשתית טובה לקידום. להכין תוכן איכותי ואתר שימושי אשר יכולים ליצור תנועה לא רק באופן מלאכותי, אלא מקור באמת מעניין. פרסום והפצה של האתר ברשת האינטרנט תעשה בצורה שיטתית על ידי טכניקות שונות. אותו מחקר מתחרים משחק תפקיד ותרופה רבה לפעילות הקידום, אך מלבד זאת יש לפעול על פי ניסיון ולקבל החלטות שונות. איפה לתת קישורים, היכן לפזר תוכן שימושי ואיך להוציא המלצות מאתרים רלוונטיים בתחומים דומים.מהם השלבים הבאים בתהליך קידום האתר באינטרנט ?

כעת לאחר שעברנו את שלב התכנון ואת שלושת השלבים המקדימים אפשר לעבור לשלב שיווק וקידום האתר באינטרנט, במנועי החיפוש בכלל ובגוגל בפרט.

קידום אתרים במנועי החיפוש זה אחד הדברים הכי חשובים בהקמת עסק אינטרנטי. בלי קשר לתחום פעילותנו כבעלי עסקים אשר מפרסמים או משוקים מוצר מסוים. כל עוד אנחנו פועלים במישור האינטרנט ללא 00שיווק במנועי החיפוש לא ידעו כלל על קיומינו.בנוסף שיווק אתרים במנועי החיפוש הוא דבר שישאיר לכם את האתר ברשת במשך הרבה זמן ומעבר לכך תוצאות האתר בקידום האורגני ילכו וישתפרו עם הזמן ורמת החשיפה באינטרנט תלך ותגדל.

קידום אתרים מקצועי צריך לכלול מספר דברים חשובים כמו:


פרמטרים פנימיים באתר עצמו ובמבנה שלו.

פרמטרים חיצוניים.

תוכן איכותי מתעדכן באופן קבוע ורציף.

אופטימיזציה דו שבועית, שבועית או בתדירות קבועה.

בדיקת מבנה האתר


מבנה אתר אינטרנט הוא דבר המהווה מאפיין מאוד חשוב בתהליך קידום אתרים מקצועי במנועי חיפוש והשפעתו על מיקומים בתוצאת החיפוש במנועי החיפוש גדולה מאוד. אחד הדברים החשובים בתהליך קידום האתרים הוא בדיקת מבנה האתר ולראות שהוא מתאים מבחינת ההיררכיה והוא מקיים את כל התנאים לגוגל.


דברים שכדאי לשים דגש בזמן פיתוח האתר או בבדיקת מבנה האתר:

כותרת, תיאור ומילות מפתח לכל דף בנפרד.

קוד נקי עם כתובת url נקייה במידת האפשר.

מבנה היררכי שכל הדפים באתר מקשרים לדף אחד, דף הבית.

הוספת תיאורים לתמונות ראשונות ולקישורים באתר באופן נקודתי לכל דף.


קישורים פנימיים

אין ספק שקישורים פנימיים ניתן להגדיר כאחד מהדברים החשובים באתר שלנו והדבר שהכי קל להשיג בקידום. ככל שנקשר ונייעד דפים מסוימים לתוצאות מסיומות כך נקשר בכל פעם שיהיה באתר את התוכן הספציפי הזה.

קישורים פנימיים הם מאוד נוחים כי אנחנו שולטים עליהם ואנחנו לא צריכים החלפות קישורים בשבילם. ככל שיהיו לכם יותר קישורים פנימיים באתר כך האתר שלכם יהיה טוב יותר וגם ייצר סדר באתר.


השגת קישורים מאתרים חיצוניים

במטרה לשפר את תוצאות הקידום, עלינו להשיג קישורים חיצוניים לאתר שלנו, מנועי החיפוש אוהבים שיש הרבה אתרים שמצביעים על האתר שלנו. קידום אתרים מקצועי הוא תהליך שבו על בסיס קבוע אנחנו משיגים קישורים לאתרים שאנחנו מקדמים, קישור הוא סוג של הצבעת אמון, במיוחד אם מדובר באתרים חזקים שמקשרים זה מעיד על כך שהם מאמינים שתוכן האתר שלנו הוא איכותי וראוי לקישור.


חשוב שהקישור יהיה קשור בצורה כמה שיותר טבעית לאתר המקשר עם מילות המפתח בתוכו!

ובמידה ומתבצעת החלפת קישורים, רצוי שהחלפת הקישורים תעשה בצורה נכונה זאת כדי ליצור תחושה שהקישור יראה טבעי כאילו שבאמת מישהו שקרא נתן קישור ולא כפי שציינו קישור מחוות קישורים שברור שכל מטרתו הוא הוספת קישור.

אחד הדברים שכמעט ולא תורמים הוא חוות קישורים, שרצוי להימנע מזה באופן כמעט באופן גורף (לא שזה מזיק, אבל להועיל זה בטח לא מועיל)!


כתיבת תוכן איכותי

הכי חשוב זה התוכן והוא המלך, אם תוכן האתר יהיה איכותי מנועי החיפוש ידרגו אותו גבוה, אנשים יקראו את התוכן, יישארו יותר זמן באתר, כך האתר יראה מעניין עבור הגולשים ולכן גוגל ידרג אותו גבוה יותר מהמתחרים!


ניתוח תנועת מבקרים ותקינות האתר

על מנת לבדוק את האם הקידום נעשה באופן מקצועי נוכל לנתח את תנועת המבקרים כדי לראות ולבחון את תנועת המבקרים שהגיעו ע"י קידום אורגני במנועי חיפוש, כל אתר חובה לחקור את תנועת המבקרים באתר האינטרנט.כל ביטוי שביקרו דרכו נוכל לדעת דרך איזה דף הגולש הגיע וכך לשפר את התוצאות האורגניות וע"י שיפור התוכן באותו דף לגרום לביטויי זנב ארוך נוספים להתברג בדף הראשון. ניתוח האתר וניתוח המבקרים יעשה בד"כ ע"י גוגל אנאליטיקס , גוגל וובמסטר ועוד כלים הניתנים בחינם.


אופטימיזציה דו שבועית או בתדירות קבועה

בדיקת האתר ביחס למתחרים ושיפור והדבר החשוב הוא לבדוק כל פרק זמן קבוע (תלוי ברמת התחרות) במה המתחרים שלנו טובים מאיתנו.


להלן כמה רעיונות וטיפים לאופטימיזציה של אתר:

- לבדוק כמה קישורים יש למתחרים שלנו ביחס אלינו, מההשוואה ניתן למצוא מקורות לקישורים קלים להשגה וכך לשפר את האתר בקלות.לבדוק מהו יחס מילות המפתח לראות שהוא לא חורג מיחס מילות מפתח לטקסט הגיוני בין 5-10%.

- לבדוק מהו יחס הטקסט יחסית לקוד, חשוב לדאוג לייצר קוד נקי כמה שאפשר.

- לבדוק את זמן טעינת האתר שלנו ביחס למתחרים ולשפר אם צריך.

- לרשום את האתר באינדקסים חשובים.

- לשפר את כותרת ותיאור האתר בהתאם למילות המפתח, לשפר את הכותרות בטקסטים באופן היררכי מ h1 ועד h6 אם אפשר.

- להכניס תיאורים לתמונות ותיאור לקישורים, אולם חשוב לא להפוך את מילת המפתח לספאם, בכל מקום לנסח את הטקסט באופן הגיוני ואמיתי במידת האפשר!

- לייצר תנועה נוספת בדרכים נוספות וכך להעלות את מדד אלקסה.

- להוסיף אפשרות לשתף קישורים, כדי לתת לקוראים את האופציה לייצר עבורנו קישורים.


כלים לבדיקת מיקומים בגוגל

כלי חשוב במיוחד לבדיקת מיקומים בגוגל – מוניטור מקצועי בו תוכלו לברר ע"י לחיצה באיזה ביקום אתם בגוגל בעשרות מילות חיפוש ובעשרות אתרים, ישנה אפשרות לשימוש בתוכנה חינמית לחלוטין. 

דברים שחייבים לבדוק ולעשות

1. מהירות טעינת האתר, ככל שהוא מהיר יותר ככה המשתמש לא בורח לפני שהאתר נפתח. וגוגל מעריך את האתר טוב יותר ומציג אותו גבוה יותר.

2. קישורים מרשתות חברתיות, שילוב רשתות חברתיות באתר ועוד.

3. מדידת נתונים מהאתר, טיפול בהמרות, התקנת אנאליטיקס וובמסטר טולס, פייסבוק ועוד

4. לחצני שיתוף כדי לקבל קישורים באופן אורגני.

5. ישנה אפשרות לעשות שימוש במערכת RSS להזנה ברשתות באופן אוטומטי


חשוב מאוד לשים לב ודגש, האופטימיזציה אמורה להיעשות שלב אחרי שלב ולא הכל בבת אחת, זאת אומרת לשפר טקסטים, לתקן את הכותרות, את התיאורים ולהכניס קישורים באופן הדרגתי. הכנסת קישורים באופן חריג לא תקדם את האתר בצורה מהירה, יש קצב סביר שלוקח לקדם את האתר!


ודבר נוסף חשוב זה יצרו תנועה על ידי שיתוף ברשתות חברתיות זה מייצר תנועה, ותנועה מראה לגוגל ולמנועי החיפשו שהאתר הוא אמיתי ורציני. בייחוד אם הקורא נשאר באתר הרבה זמן...


שיהיה בהצלחה!

ליאור עקירב

יועץ אסטרטגי - עוסק בשיפור תהליכי שיווקף, מכירה ובניית אסטרטגיה.


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


bottom of page